Forum garstki fanów Gwiezdnych Wojen

GRA FABULARNA W REALIACH GWIEZDNYCH WOJEN

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2009-06-08 21:13:01

Aigothir

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 58
Punktów :   

Początek

Panowie, a więc jak wy się zapatrujecie na naszą rozgrywkę ?
Najpierw powinniśmy ustalić w jakich czasach gramy, następnie podamy propozycję swoich postaci. Gdy dojdziemy do konsensusu, każdy z nas opisze swą postać i zamieści we własnym temacie w części fabularnej...a potem gramy

Offline

 

#2 2009-06-08 21:29:15

Tangorn

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 301
Punktów :   

Re: Początek

Czasy mi są ogólnie rzecz biorąc obojętne może być BBY albo trochę dalej w ABY (byle nie okres NEJ, bo to jest chyba parodia). Myślę, że okres pomiędzy 3 i 4 epizodem, tak jak proponował Almuric będzie najlepszy.

Offline

 

#3 2009-06-08 21:44:35

Almuric

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: Początek

Witam! Me propozycje są dosyć jasne. Należy się zastanowić nie tylko nad erą, ważnym jest skala, czyli albo pojedyncze postacie, lub też dowódców frakcji, albo też jako drużyna typowej sesji rpg gdzie indywidualności mają większe znaczenie.   Możliwym by też było pięcie się w drabinach kariery konkretnej frakcji. Wydaje mi się, że im większa skala tym więcej wyzwań. A czy tak poważnym wyzwaniom podołamy? Nie tylko zryw i chęć sięliczą ale także uniwersum konkretne do jakiej skali ma być opracowane i jakimi zasadami ma być prowadzone. Przemyślmy to...

Offline

 

#4 2009-06-08 21:48:08

Aigothir

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 58
Punktów :   

Re: Początek

Najpierw niech każdy określi postać, którą chce zagrać. Nie musimy być po jednej stronie barykady- ciekawiej nawet będzie, jak będą przeciwnicy - sesje będą ciekawsze. Oczywiście, sesje nie będą na forum tylko między nami wszystkimi, ale i pojedyncze - gracz z graczem, trójka graczy ( np w barze ) etc. Rozumiecie, o co mi chodzi ?

Co zaś tyczy się czasów - jak już każdy wstepnie przedstawi kim chce grać, osoba z największym doświadczeniem-Almuric- pomoże, i powie czy postać taka ma szansę bytu, czy też nie .

Offline

 

#5 2009-06-08 21:49:37

Secorsha

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 323
Punktów :   
Funkcja: Policja Imperialna (MG)

Re: Początek

Pardon, panowie, ale czytając obie powyższe wypowiedzi doznałem lekkiego rozdwojenia jaźni. My mówimy o naszej tymczasowej gierce na forum, czy o tym waszym Wielkim-Tajemniczym-Ale-Niewidzialnym-Projekcie?

Offline

 

#6 2009-06-08 21:50:51

Aigothir

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 58
Punktów :   

Re: Początek

Na razie - mówimy o forum Zaś te realia które będziemy rozgrywane tutaj, przeniesione zostaną do gry "mechanicznej". Jesteśmy forpocztą

Offline

 

#7 2009-06-08 21:59:09

Tye

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 4
Punktów :   

Re: Początek

Co do czasów - wybór pozostawiam wam, przystosuję się do każdej decyzji, aczkolwiek czuję, że zaproponowana przez was dotychczas możliwość jest jak najbardziej dogodna.

Co do rozpiętości gry i jej wpływów - myślę, że musimy to znacznie bardziej rozbudować i powiązać ze sobą co niektóre fakty. Nie widzą mi się sesje o niczym i jeśli nawet z początku będą ciekawe, szybko się znudzą. Wszystko musi mieć sens i być jakoś logicznie powiązane. Możemy opracowywać jakieś zdarzenia, pisać własne dzieje, mniej lub bardziej powiązane z kanonem, ale zróbmy to tak, aby popychało to dodatkowo rozgrywkę i dodawało jej podwójnej mocy. Mam nadzieję, że mnie zrozumiano. : )

Offline

 

#8 2009-06-08 22:02:50

Secorsha

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 323
Punktów :   
Funkcja: Policja Imperialna (MG)

Re: Początek

jeśli szukacie fabuły do gry, to po wybraniu czasów fajne by było wymyślić jakąś własna frakcje, federacje, partie, kij wie co, bo w kółko Macieju wałkowanie "ja jestem zły sith, tłukę jedi" "a ja jestem szlachetny mado, tłuke wszystkich" i gra typu "no to sie tłuczemy" to nie to jest o czym marze. Ja jestem osobiscie za czasami miedzy 3 a 4 ep. Taki rozgardiasz, budowanie Imperium, nikt jeszcze sie pewnie nie czuje, powstają zgrupowania oportunistycznie przeciw Emp. i takie o. Partyzantki trochę

Offline

 

#9 2009-06-08 22:02:52

Tangorn

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 301
Punktów :   

Re: Początek

Racja, poza tym fabuła z tego forum może posłużyć za wyznacznik w nowej grze, jeśli wszystko ładnie się sprawdzi. Będzie to wymagało z naszej strony sporo wysiłku i kreatywności, by stworzyć coś ciekawego (nie koniecznie oryginalnego, może to być jakiś utarty schemat, ale w ciekawej formie i nowej odsłonie).

Offline

 

#10 2009-06-08 22:38:59

Zane

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 52
Punktów :   

Re: Początek

Na początku chcę się przywitać, a teraz do rzeczy.
Czasy między epizodem 3 a 4 jak najbardziej mi pasują. Jednocześnie jeśli mógłbym prosić- postarajmy się zagrać egzotycznymi rasami, które przeważnie nie spotykały się ze zbytnim zainteresowaniem graczy. Ktoś napisał, że to co tutaj stworzymy może nadać początek fabule- niech nie tworzą jej sami ludzie. Są setki interesujących ras.
To jedno. Drugie to osadzenie fabuły naszych postaci (na razie) w jakiejś rzeczywistości- więc zanim w ogóle weźmiemy się do pracy nad profilami, musimy dokładnie ustalić co się aktualnie dzieje w świecie, jakie frakcje co posiadają (ogólny zarys). Dlatego też ciekawym by było osadzenie postaci we wczesnym "rodzącym się" Imperium (jak ktoś wcześniej wspomniał) - to jest na tyle niestały politycznie czas iż moglibyśmy popuścić wodze fantazji.

Offline

 

#11 2009-06-08 22:53:34

Secorsha

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 323
Punktów :   
Funkcja: Policja Imperialna (MG)

Re: Początek

ludzie to znaczny procent galaktycznej populacji, zwłaszcza za Imperium, kiedy Palpatine eksterminował wiele obcych gatunków, często trzebiąc całe planety, ale to może być fajny pomysł: kiedy powstaje Imperium,a  ludzie zaczynają sie szarogęsić - bardzo wiele obcych istot będzie niezadowolonych. Rebelia za rebelią i siłą rzeczy zorganizowane ruchy oporu. Pole do popisu jest

Offline

 

#12 2009-06-09 06:41:12

Aigothir

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 58
Punktów :   

Re: Początek

Niech każdy wymyśli postać, jaka mu najbardziej odpowiada, bez przymusów. Osobiście chciałbym zagrać postać związaną z Imperium, a więc- człowiekopodobną z pewnością

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zetorproxima.pun.pl www.quovadis.pun.pl www.cinemacity.pun.pl www.psychowsparcie.pun.pl www.bakugan-nowa-vestroia.pun.pl